Zděné bazény

Zděné bazény

Zděné bazény se za posledních několik let staly významným zahradním hitem. My je stavíme na míru zahradě a rozpočtu klienta už od 20 do 100 metrů krychlových. Jejich obrovskou výhodou je jejich variabilita a dlouhá životnost.

Postup při výstavbě zděného bazénu

Po prozkoumání terénu začneme s výkopem pro bazén. Pak se založí základová deska a na ní se začne stavět bazén. Následuje instalace filtrací a bazénové technologie. A pak už se jen pozemek uvede do původního stavu, případně se připraví pro další úpravy.

Pár rad pro váš zahradní bazén

Potřebujete slunce
  • Pokud hledáte to správné místo pro bazén, určitě vyberte takové, kde většinu dne svítí slunce. Je to hlavně z ekonomických důvodů. Voda se totiž přirozeně ohřeje a vás tak vyhřívání bazénu vyjde levněji.
Kulatému se vyhněte
  • Ačkoliv má většina zahradních nadzemních bazénů kulatý tvar, nezaplavete si v něm pořádně (pokud nemáte protiproud). Pokud si tedy necháváte stavět bazén na míru, přemýšlejte o tom, kdo ho z vaší rodiny bude častěji využívat, zda je potřeba, aby měl na opačných koncích jinou hloubku a jestli bude sloužit z větší části jen k osvěžení v horkém dni nebo k vylepšování vaší kondice.
Rohy přidávají práci
  • Bazény se zaoblenými hranami se daleko lépe a snadněji čistí. Podvodní vysavače mají občas v rozích problém pobrat veškeré nečistoty, a pak je potřeba vše dočistit ručně.
Nezapomeňte na zastřešení
  • Zastřešení zajistí, že povrch vody zůstane čistý. Pokud je dostatečně velké a disponujete ohřevem vody, je možné se koupat celoročně. Pokud si vyberete originální zastřešení, stane se váš zděný bazén dominantou vaší zahrady.

Chcete něco vytvořit s námi?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vás vyslechneme a navrhneme nejlepší možné řešení.