Hydroizolace

Hydroizolace

Hydroizolace je druh izolace zabraňující nežádoucímu průniku vody. Používá se ve stavebnictví, ale také například v oděvním průmyslu. Tvoří ji souvislá, neprodyšná vrstva tvořená různými voděodolnými materiály. Ve stavebnictví je běžně používána vedle tepelné a zvukové izolace.

Jak hydroizolace probíhá?

Základní hydroizolace se skládá ze tří nátěrů a zajišťuje kvalitní ochranu použitelnou pro většinu konstrukčních řešení.

Hydroizolace multifunkčních plochých střech splňují nejpřísnější nároky na intenzivnější využívání a zároveň estetické nároky na vzhled.

 

Postup aplikace spodních vrstev tepelné izolace a hydroizolace je obdobný jako u klasických plochých střech, horní vrstva se nahradí dlažbou, nebo jiným vhodným povrchem na základě přání zákazníka. Pro utěsnění namáhaných spár se nanáší produkt Flex PU.

Postup práce

Na povrch stěn a podlahy se nanesou produkty. Obvykle stačí pouze jedna vrstva, ale podle osnovy se pro vysokoku absorpci vlhkosti doporučuje nanést dvě vrstvy. Na úhlové styky povrchu (stěna/stěna, stěna/podlaha) se aplikuje izolační materiál, na povrch stěn a stropů dvě vrstvy hydroizolačního materiálu. Poslední fází je uložení dlažby na uschnutý hydroizolační nátěr a opracování úhlových spojů polyuretanovým tmelem Flex PU.